Znajdź personel

do swojej firmy.

Nie pamiętasz hasła?
STRONA GŁÓWNA » HANDLOWCY » Jerzy
Jerzy Bocoń
51 lat
Sanok (woj. Podkarpackie)
NAPISZ WIADOMOŚĆ
721 ODSŁON
Jerzy Bocoń - Sanok, Wiek 51. Dołącz tak samo jak Jerzy do najlepszych handlowców w Polsce
0
, 51 lat

HANDLOWIEC

NAPISZ WIADOMOŚĆ
TELEFON

Sanok (woj. Podkarpackie)

Menadżer średniego szczebla z piętnastoletnią praktyką zdobytą w obszarach sprzedaży w międzynarodowych firmach sektora FMCG.
721
LICZBA ODSŁON
doświadczenie
wykształcenie
kursy i szkolenia
referencje
języki
Doświadczenie:
11 lat

2011-08 - 2012-10

LOTTE Wedel. Sp.z o. o.

- Regionalny Kierownik Sprzedaży

•Zbudowałem relacje z klientami strategicznymi na podległym terenie (woj. Podkarpackie i Małopolskie) na wysokim poziomie profesjonalizmu, w oparciu o wiarygodność i zaufanie:
- kanał tradycyjny - dystrybutorzy: Frukt Tarnów, Specjał Rzeszów, Famix Rzeszów, Marspol Rzeszów, Bzomex Stróża, Rovita Niedomice i oddziały Tradis.
- sieci lokalne: A&K Mielec, PSS Mielec, PSS Nowa Dęba, Nasz Sklep Rzeszów, Stek Rol Dębica, TSS Tarnów, Market Bit Tarnów, PSS Nowy Sącz, a bezpośrednio RGD Cezar Tarnów.
- kanał nowoczesny: Carrefour, Elea, Intermarche, POLO market, Tesco.
Za największą realizację zakupów w dystrykcie południowym w 4Q 2011 (141%) zostałem uhonorowany nagrodą specjalną. Realizacja zakupów i odsprzedaży w okresie od I do VII 2012 roku została zrealizowana na większym poziomie vs rok poprzedni ( zakup 106%, odsprzedaż 112%).
•Zarządzałem zespołem 4 przedstawicieli handlowych na terenie Podkarpacia i Małopolski. Rozwijałem ich umiejętności sprzedażowe (kroki wizyty handlowej i techniki sprzedaży) podczas wspólnych prac w terenie i regularnych spotkań regionalnych, wykorzystując także nowoczesne systemy raportowania (EBI PLUS, EBI KNOWLEDGE).
•Motywowałem zespół, umiejętnie łącząc priorytety firmy z indywidualnymi celami przedstawicieli. W wyniku tego, zespół, którym zarządzałem zaczął realizować cele ekspozycyjne (od września 2011 do lipca 2012 - średnia z tego okresu to 106%), a ocena kwartalna (badano dostępność produktów według matrycy dystrybucyjnej, udziały półkowe, wygląd półek, kasy według matrycy i standardów ułożenia, ilość ekspozycji oraz komunikację i widoczność promocji, przewagę nad konkurencją i inne niekonwencjonalne rozwiązania) zawsze przekraczała założony próg targetowy (3, 5 punktów od 3Q 2011 do 1Q 2012). Osiągnięte oceny w poszczególnych kwartałach: Q3 2011 – 107%, Q4 2011 – 121%, Q1 2012 – 126%. W Q2 2012 przy progu targetowym 3, 7 realizacja wyniosła 120%.
•Planowałem i na bieżąco monitorowałem realizację miesięcznych celów sprzedażowych regionu, przekraczając je systematycznie (realizacja planu w 2Q 2012 wyniosła 110%).
•Zarządzałem budżetem regionu oraz planowaniem i realizacją lokalnych akcji promocyjnych.

Spożywcza


2009-05 - 2011-07

LOTTE Wedel Sp. z o. o.

- KAH - Przedstawiciel d/s kluczowych klientów

•Realizowałem cele sprzedażowe u podległych klientów na terenie Podkarpacia i Małopolski.
•Regularnie i skutecznie monitorowałem należności od klientów, dzięki czemu nie było problemów z blokadą dostaw i dostępnością produktów na hali, co powodowało wzrost sprzedaży.
•Planowałem i realizowałem działania promocyjne (centralne i lokalne) u podległych klientów oraz monitorowałem i egzekwowałem zgodność z ustaleniami, jakie były zapisane w kontaktach centralnych lub ustalonych lokalnie.
•Zarządzałem merchandiserami u podległych klientów, dzięki czemu realizowałem cele sprzedażowe i ekspozycyjne (egzekucja ekspozycji ustalonych centralnie i lokalnie, listingów i planogramów półkowych i kasowych), za co zostałem wielokrotnie nagrodzony.
•Codziennie raportowałem dane: sprzedażowe, zadania ekspozycyjne, raporty cenowe, raporty udziałów.

Spożywcza


2006-06 - 2009-04

LOTTE Wedel Sp. z o. o.

- WSR - Przedstawiciel d/s kluczowych klientów

•Realizowałem cele zakupowe i odsprzedażowe u podległych klientów.
•Monitorowałem zapasy magazynowe i należności od klientów.
•We współpracy z kierownikami regionów i przedstawicielami planowałem i realizowałem działania promocyjne u podległych klientów.
•Wprowadziłem do wszystkich dystrybutorów, jako pierwszy w Polsce sprawnie działający system EBI Connector, za co zostałem wyróżniony nagrodą: „Wyróżnienie w konkursie "Cadbury Hero of the Year 2008" za wprowadzenie, jako pierwszy region w Polsce poprawnie działającego u wszystkich autoryzowanych dystrybutorów systemu EBI Connector – 2008r”.

Spożywcza


2001-11 - 2006-06

Kraft Foods Polska S. A.

- Przedstawiciel handlowy

•Obsługiwałem klientów wszystkich kanałów sprzedażowych (handel tradycyjny, hurtowy i sieci międzynarodowe) na terenie województwa podkarpackiego realizując cele jakościowe.
•Zostałem wyróżniony za wygląd swoich sklepów i przeszkoliłem każdego z nowo zatrudnianych przedstawicieli handlowych ze wszystkich regionów Polski z zasad merchandisingu podczas wspólnych prac w terenie.
•Odpowiadałem za materiały reklamowe całego Regionu Południowego.

Spożywcza


1997-12 - 2001-11

Perfetti Van Melle Polska Sp. z o.o.

- Przedstawiciel handlowy

•Realizowałem plany sprzedażowe merchandisingowe na terenie województwa podkarpackiego obsługując klientów wszystkich kanałów sprzedażowych (handel tradycyjny, hurtowy i sieci międzynarodowe).

Spożywcza